Dom maklerski Podkowa Leśna

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Chyba nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie traktowana jest za czarne złoto. Wystarczy jedynie zauważyć jakie ciężkie są ofert jej przeznaczenia. Nie właśnie szuka ona wykonanie przy prac paliwa.

Dom maklerski Nasielsk

Okazuje się, że pochodne ropy można odnaleźć w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i ma się z niej nawet podczas wytopu stali. Czy warto inwestować w ropę? Wiele inwestorów zawsze się zastanawia. Jednak kiedy podejmą już decyzję, pojawia się kolejne pytanie: Jak inwestować w ropę, która cierpi znacznie obliczy?

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Inwestycja w prace i ETF-y

Zacznijmy od tego, że jedno wydobycie ropy, do sprawienia gotowego wyniku jest nader skomplikowany i rozłożony na podobne poziomy. Kolejno określają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z normy największe korporacji zajmujące się wydobycie ropy, stosują w prostej roli zarówno upstream kiedy również downstream. Czym jest to upstream? Mówiąc prościej stanowi wówczas wybieranie złóż ropy co oznacza, że wykonując w ostatnim rynku, bawi się beneficjentem cen ropy, które systematycznie wzrastają. Midstream jest przecież odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, która tworzy być skłonna do przetworzenia.

Dom maklerski Nasielsk

W ostatnim obszarze na giełdzie działa spółka Enterprise Product Partners. Nie odda się ukryć, że inwestorzy z tego regionu mogą pochwalić się znaczną stabilnością w przyrównaniu do tych, inwestujących w upstream. Dzieje się właśnie dlatego że opłaty za sam transport surowca są nieznacznie uzależnione od wartości samej ropy. Ostatnim ze wspomnianych stanów jest downstream. Angażuje się od każdymi składnikami powiązanymi z przetwórstwem surowca w gotowy produkt. W jego charakter wchodzi i sprzedaż detaliczna i hurtowa. Znaczy to, że przedsiębiorcy w ostatnim obszarze, korzystają w sukcesu spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Nasielsk

Jak w przejrzystszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Jednym z najzwyklejszych systemów na lokatę w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, jaki jest ściśle związany z ceną ropy naftowej. Znaczy to, że mogą żyć toż ETF na firmy z bogatych sektorów- połączonych z ropą naftową, a także kontrakty o konkretnym czasie. Nie mniej jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a i całą strukturę opłat.

Dom maklerski Nasielsk

Które są instrumenty pochodne, o których wiedza przybliży Cię do kolejnej inwestycji?

Zajmijmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, a przy zastosowaniu różnorodnych instrumentów pochodnych, jakie są pisane na rynku uregulowanym, a oraz na rynku rozumianym jako OTC. Nie mniej jednak, inwestorzy kwalifikując się na takie rozwiązanie, muszą dobrze rozróżnić typy ropy naftowej, a dodatkowo terminy wykonania, i przede każdym miejsce zarówno contango kiedy również backwardation. Przejdźmy już do ostatniego, że panują na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Są obecne:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się i mniej atrakcyjnych rodzajów, które zarówno są pisane na giełdzie. Najdłuższy i najodpowiedniejszy handel przenosi się zawsze na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI cechuje się przede każdym niższą gęstością oraz lżejszą zawartością siarki niż inny rodzaj- Brent. Kontrakty na ostatni gatunek znajdziecie na giełdzie NYMEX. Są wówczas wciąż kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent czerpie z mieszanki ropy z Morza Północnego. Traktuje ona pełniejszą ilość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a również jest właściwie gęsta. Największy handel przenosi się na platformie ICE i także jak w dawnym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Inwestorzy muszą także wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent zrobiła to, że to WTI było coś droższym surowcem.

Dom maklerski Nasielsk

Nie mniej jednak wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła kolosalna zmiana kierunku i toż dziś ropa Brent broniła się ważniejsza od WTI. W kwietniu poprzedniego roku, ropa Brent była przyjemniejsza od WTI o prawie 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku mieszkań na przechowywanie surowca. Inwestorzy muszą również zrozumieć, zanim podejmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą również zrozumieć różnicę między ceną rynkową, która fachowo określa się spotową, a dodatkowo ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa dzieli się znacznie od wartości terminowej. Wpływ cierpi na toż sporo czynników, i przede każdym etap stóp procentowych, kiedy również prognozowana produkcja, natomiast w szczególności popyt na indywidualny produkt. Gdy jednak inwestorzy przyjmują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą dokładnie zrozumieć terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że sama inwestycja w ropę wówczas nie tylko zakup i sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo tegoż CFD. Inwestorzy są szeroki zakres możliwości zarówno przy ETF, które również można połączyć z drugimi, opcyjnymi strategiami. Gdy jednak inwestorzy dopiero co mają wprowadzić na rynek handlu czarnym złotem, muszą przejść specyfikę surowca, a także elementów inwestycyjnych. To inwestycja w ropę naftową będzie bardzo opłacalna. Dom maklerski Nasielsk

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *