Haluksy

Haluksy Sianów

zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby leczenia Działają nie tylko osób, lecz również mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Odnosi się spośród ostatnim ciągły ból, a nawet kłopoty z mieszaniem się i szukaniem. Jest wiele swoich środków na radzenie sobie spośród ostatnim dyskomfortem. Lub są one a skuteczne? Jakie nowe drogi można spotkać?

Haluksy Chociwel

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w ziemiach palucha, która z momentem może skutkować rozrastanie się stopy, które sprawia za sobą kolejne trudności. Najczęstszą uwagą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi nie nie odda się walczyć. Do drugich powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w formacie trójkąta), bądź te płeć (to schorzenie częściej jest u mężczyzn płci pięknej). Czasami nakłada się również typ stopy – egipska, która jest znacznie narażona na zmiany.
Jakie są metody leczenia?

Główną drogą jest operacja, jednak dużo kobiet i radzi sobie „domowymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i szeroką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w niezgodzie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i sprawdzających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające identycznie jak ortezy. Utrzymują one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednakże mieć, aby były pasowane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują podobne działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu wyróżnia się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, jest zatem niezawodny środek na wszelkie pozbycie się problemu. Niektóre z akcji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje tylko nacięcie, które się bandażuje, nie ma więc konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. pracowanie na piętach oraz na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby mają bezpośrednie wady, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze i mieć o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego punktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Chociwel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *