lombard, życie pod zastaw

lombard, życie pod zastaw Lubawka zadzwoń 887 332 665

Dolnośląskie

Czy istnieje miejsce, gdzie można złapać świetne okazje? Pozyskać wyjątkowe przedmioty, które nie są możliwe do znalezienia gdzie indziej? Tak, taka przestrzeń istnieje i jest nią każdy lombard, który tylko poznacie. Nie ma dwóch identycznych lombardów, w każdym z nich spotkasz zróżnicowany asortyment, w każdym z nich możesz nabyć inny wyjątkowy obiekt. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto poznawać komisy, szczególnie jeżeli jest się kolekcjonerem, hobbystą albo zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Wiązów zadzwoń 887 332 665

Stare rupiecie, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do lombardów jest zdecydowanie różne. Nie ma w sumie czemu się dziwić, gdyż nasze początkowe perypetie z lombardami zapewne nie były zbyt sympatyczne. Jeśli co poniektórzy to pamiętają, to pierwotne komisy, z lat 90 i początków XXI wieku nie były ciekawymi lokalizacjami do zwiedzenia. Małe lokale, mało przyjazny kierownik, który znajdował się za ladą i obserwował nasz każdy ruch, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich chwilach chciałoby się siedzieć w takim miejscu chwilę i wybierać coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze miałby zamiar coś sprzedać w komisie albo zdecydowanie znalazł się w pilnej opresji i poszukuje ekonomicznych obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Wiązów zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeżeli ktoś myśli, że w komisie miał szansę kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za sprzedaż albo kupno, to błądzi. Szef lokalu zawsze chciał nabywać jak najtaniej, a sprzedawać po jak najwyższej cenie, wykorzystując to, że osoby przychodzące nie znali się na transakcjach biznesowych i negocjacjach.

Na szczęście takie czasy już minęły, a nasze komisy przeszła kultura krajów zachodnich, która ma nieco inne podejście do sprawy, zatem możemy bez obiekcji odwiedzać takie miejsca, których jest coraz więcej. Teraz spora część lombardów jest nawet spora. Zwraca się uwagę o to, żeby konsument czuł się przyjemnie i żeby miał okazję coś wybrać. Wszystkojest dość uporządkowane, żeby spokojnie móc obejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Wiązów zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się w tej chwili może trochę do początku, czyli tego, czy w komisach są tylko stare rzeczy, czy również jakieś nowe i ciekawe i może nawet niezmiernie cenne? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeżeli chodzi o jakość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy stare. Po prostu, żeby wycenić czegoś wartość, trzeba się na tym znać. Można choćby zlokalizować jakieś stare meble, które pozornie mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też znaleźć różne rupiecie, na przykład zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie nadają się do reparacji. Dlatego znajdując się w komisie, trzeba być spostrzegawczym.

Co możemy interesującego znaleźć?

W komisach możemy znaleźć niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak dobrze wyposażony jest komis, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy spotkać komis tylko ze sprzętami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z biżuterią.

Jeśli poszukujemy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych tego typu urządzeń, to w komisie mamy szansę na pozyskanie ich w niskiej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas okazja. Precyzyjnie możemy poznać przedmiot, zlokalizować jego uszkodzenia, dzieje, no i oczywiście przetestować. Może to być także okazja dla nas, jeżeli chcielibyśmy na takich urządzeniach nieco zyskać. Możemy przecież nabywać rzeczy nienowe i odsprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Wiązów zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeżeli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy duszę biznesową. Wystarczy tylko poszukać w sieci i szukać sąsiedzkich lombardów. Następnie czasami można pójść do nich i wyszukiwać rzeczywiste okazje.

Komisy, czyli miejsca dla pasjonatów

Jeśli mamy jakąś nadzwyczajną pasję i kolekcjonujemy różne ciekawe obiekty, to w komisach możemy w rzeczy samej znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, gazety i różne inne obiekty. Po prostu musimy wiedzieć czego i gdzie poszukiwać.

Wolne w komisie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego lombardu. Samo odkrywanie tych wszystkich obiektów może być już olbrzymią zabawą.

Stare zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może budzić skojarzenia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie znajdującym się w komisie, będzie potrafił przybliżyć nam ciekawą historię. Może to być dla nas zdecydowanie bardzo ekscytujące, jakie przygody są związane z niektórymi rzeczami.

Odwiedzaj więc od czasu do czasu komis i ot tak spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, lecz niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Wiązów zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy