PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Świdwin

zachodniopomorskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym zbieżne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest naturalnym surowcem, który szuka duże zastosowanie, nie wyłącznie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce spotykają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi obecne nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Chojna

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego piękna wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy cechuje się największą wytrzymałością na oddziaływanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego przygotowuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale też zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się spośród niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Jednocześnie stanowi wówczas surowiec na końcu popularny i otwarty, że poświęca się go zarówno do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Chojna

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie otrzymałeś nie ale na gruncie budownictwa, ale też dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do produkowania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub chociażby w mieniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego przyjmują się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i zajdzie w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Chojna

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy już zostało wspomniane, piasek kwarcowy cechuje się wyjątkową mocą i dlatego świetnie przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, działamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, ale też antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poświęca się oraz do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Chojna

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za sytuacją tych dokładnie zalet można je zaczynać zarówno we tłach, jak a do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe widoczne są w branży nie właśnie ze swego wielkiego zastosowania, ale też ogromnych możliwości bogatych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dostać wiele innych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym jednym posadzkę do własnych próśb i marzeń o tym jak powinno wyglądać dane miejsce. Nie zostawiajmy, że jedyną spośród ważniejszych przestrzeni istnieje również ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia pracy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Chojna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *