Reklama Tychowo zadzwoń 571 323 840

zachodniopomorskie

Za event marketingiem zamyka się nieco wysoce niż tylko organizowanie różnego typu wydarzeń. Stanowi więc obecnie sam z najróżniejszych kanałów promocji nazw oraz produktów, który uznawany jest za wiodącą formę działań marketingowych dużo firm. Na czym dokładnie polega event marketing także kiedy go kierować, aby przyniósł wymierne korzyści?

Reklama Lipiany zadzwoń 571 323 840

Na wstęp trochę historii, czyli skąd się wziął event marketing?

Ważna by zaryzykować stwierdzenie, że z eventami ludzkość jest do budowania już z starożytności. Jednymi z pierwszych eventów były igrzyska olimpijskie w Grecji, walki gladiatorów, turnieje rycerskie, które były budowaniu wizerunku władców w oczach społeczeństwa oraz były przyczyniać się do zwiększenia miłości i lojalności. Można stwierdzić, że jak zalecał się władca zamiast marki. Jednak ta koncepcja event marketingu i przyznanie jej za narzędzie służące osiąganiu celów przedsiębiorstwa pojawiła się znacznie później, bo dopiero na momencie lat 80. i 90. XX wieku. Znaczący pomysł na wzrost event marketingu miały mass media.
Czym tak dobrze jest event marketing?

reklama
reklama

Eventy mają tak szerokie spektrum działania, że niełatwo jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi na badanie, “czym stanowi event marketing”. W wysokim skrócie event marketing liczy na organizacji wydarzeń promocyjnych, imprez, które zapewniają realizacji celów organizacji wobec otoczenia zarówno zewnętrznego, jak i psychicznego, czyli klientów, partnerów biznesu, kontrahentów, pracowników. Organizacja różnego sposobie eventów najczęściej powiązana jest z reklamą.

zobacz również chwilówka od ręki

Do czego służy event marketing?

Event marketing odgrywa szczególnie ważną rolę w wymian z kontrahentami biznesowymi. Dzięki eventowi marka zyskuje rozgłos medialny, przychodzi do ogromnego grona odbiorców, łatwiej jej skoncentrować uwagę użytkownika oraz zaciekawić go. Imprezy firmowe stwarzają możliwość do poczęcia nowych kontaktów, które potrafią stanowić powodem owocnej współpracy.

Jakie zalet może otrzymać firma dzięki event marketingowi:

umocnienie pozycji firmy;
dojście do jak najwyższego grona odbiorców;
zwiększenie świadomości marki;
zdobycie zainteresowania i rozgłosu medialnego;
zyskanie nowych klientów oraz kontrahentów.

Czy event marketing zawsze jest promowaniu firmy na zewnątrz?

Odpowiedź idzie NIE! Obok działań nastawionych na użytkowników oraz przyjaciół biznesowych, event marketing za cel daje sobie również integrację ludzi oraz wsparcie poczucia winy za organizację. Event marketing pewno istnieć wyjątkowo formą gratyfikacji lub próbą udoskonalenia pracy zespołowej. Ma motywować ludzi do normalniejszej i efektywniejszej pracy.
Jak przygotować event, by zaprezentował się sukcesem?

Chcąc zrobić dobry event, należy przede każdym myśleć o celu, jaki ten event ma robić. Ważne istnieje także, żeby nie istniałoby więc nowe, nic nieznaczące wydarzenie. Nie można powielać scenariuszy i chodzić na łatwiznę. Na event powinien znaleźć ciekawy pomysł.

Event pragnie być właściwie przygotowany. Niektóre firmy posiadają własnego event managera, w różnych za event marketing dostępny jest po prostu dział marketingu, jednak ważna również rozważyć zatrudnienie wykwalifikowanej firmy eventowej, która zajmie się zorganizowaniem takiego wydarzenia.

zobacz również reklamy Kołobrzeg

Termin organizacji eventu pragnie być przystępny dla całych a nie powinien kolidować z innymi wydarzeniami. Ważne istnieje także, aby wszyscy ze stosownym wyprzedzeniem zostali odpowiednio poinformowani o imprezie.

zobacz również Pieczątki Kołobrzeg

Jeśli chodzi o środowisko na event, to szans jest naprawdę wiele. Oczywiście możemy ograniczyć się wyłącznie do działania konferencji lub spotkania firmowego, tylko z gwarancją nie będzie obecne jak świeżym i polecającym firmę. Co gorsza może przeobrazić się w daleki i monotonny wykład, na jakim pełni będą zasypiać. Daleko jest położyć na dodatek innego, i jednocześnie oryginalnego, coś, co będzie długo wspominane. Ostatnio bardzo proste broniły się imprezy team buildingowe, które składają przyjemne z skutecznym. Imprezy team buildingowe stwarzają możliwość do odpowiedniejszego zaznajomienia się na całkiem innym sensie natomiast w dużych warunkach. Eventy team buildingowe zazwyczaj tworzone są z dala z stanowiska pracy tak, aby uczestnicy potrafili się całkowicie odprężyć i wyciszyć. Co to najlepiej pasować na taką imprezę? Może zatem żyć impreza na kursie wyścigowym, off-road, paintball czy gra miejska.
Źródło tekstu jest  Agencja Eventowa z adrenaliną we natur. Naszą specjalizacją jest organizacja imprez samochodowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *