Pokój alergika

Sprzątanie Międzyzdroje zadzwoń 666484444

zachodniopomorskie

Alergia wziewna to nie bardzo powszechna przypadłość, która przeszkadza w zwykłym funkcjonowaniu. Porządki są najbardziej uciążliwe – kurz, pył a kolejne alergeny, wzbijają się w górę i osiągają do własnych możliwości oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do czyszczenia. Jak sobie spośród nimi mówić? Podpowiadamy!

Sprzątanie Myślibórz zadzwoń 666484444

 

Alergia na kurz i roztocza

Kurz to mieszanka wielu zabrudzeń – wśród nich spotykają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a ponadto roztocza. Te jedyne to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze
agd odkurzacze

Nie idzie zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko mała ilość kurzu w domu potrafi istnieć nawet… duża! Jak płynie z badań, związek z zabrudzeniami i bakteriami stymuluje nasz organizm immunologiczny. Niestety, w przypadku osób z alergią nawet ta mała kwota może stosować się z przykrymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu lub innymi podrażnieniami, kurz wpływa dodatkowo na skórę. Zanieczyszczenia umieszczające się na poduszce, narażają skórę osób na pryszcze i zaczerwienienia. Jak więc pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika winien być sprzątany regularnie, nie ma zawsze pewnej prawidłowej odpowiedzi, mówiącej jak powszechnie powinno się odkurzać. Zazwyczaj przejmuje się, że dwa razy w tygodniu to przynajmniej. Zdecydowanie częściej powinniśmy znaleźć za odkurzacz, jeśli stanowimy w bloku zwierzęta bądź przedmioty przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych aspektów wystroju nie powinno istnieć w pokoju alergika – potrafią mu jedynie zaszkodzić. Aby odkurzanie było pewne warto się do niego dobrze zorganizować. Potrzebny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne przygotowane są ze określonego mikrowłókna, które przypisuje im siła na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto przynoszą wyższą filtrację niż tradycyjne worki i efektywnie redukują emisję kurzu do wnętrza. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami coraz lepiej – stanowi w bycie usunąć nawet niewielkie cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto to zainwestować w ostatniego gatunku urządzenia do konkurencje z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można odnaleźć na ścianie swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest czyste zmienianie pościeli i zmywanie jej w co najmniej 60 stopniach Celsjusza. Dopiero to giną roztocza i bakterie trwające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy myśleć o stałym praniu firan, zasłon, narzut a zagranicznych materiałów, w jakich składa się kurz. Nowym systemem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich zawartość i aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie wyraźnej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł stworzony jest ze źródła pokój alergika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *